Rejestracja firmy w Estonii

new-yourk

Sposoby rejestracji firmy estońśkiej

 1. Rejestracja z użyciem karty e-Residency
 2. Rejestracja z wizytą u notariusza w Tallinie
 3. Rejestracja bez wizyty w Tallinie z POA

Rejestracja z kartą e-Residency

To chyba najprostszy z możliwych sposób na założenie spółki w Estonii, ale nie najszybszy – chyba, że posiadasz już kartę.   Sama rejestracja firmy trwa kilka godzin, ,ale proces wnioskowania o kartę e-Residency może potrwać od 1 do 2 miesięcy.    Myśląc o tej metodzie , trzeba zaplanować wszystko z wyprzedzeniem.  Posiadanie karty e-Residency otwiera Ci drzwi do Estonii, ponieważ karta służy jako podpis elektroniczny.   Z kartą załozysz firmę, konto bankowe (z pewnymi ograniczeniami), zarejestrujesz domenę internetową .EE, a także złożysz deklarację VAT.

Jeżeli już masz kartę – zgłoś się do nas na usługę rejestracji spółki.  Jeśli jeszcze nie posiadasz – zajrzyj tutaj.

 

Rejestracja z wizytą u notariusza

Potrzebujesz firmy dużo szybciej? Nie ma problemu.  Pomożemy zarezerwować Ci lot do Tallina – loty odbywają się 2-3 razy dziennie z lotniska Chopina w Warszawie.    Zarezerwujesz sobie nocleg i wspólnie pójdziemy do lokalnego notariusza w Tallinie.  Pamiętaj, aby mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport i informacje dot.  nazwy spółki, kapitału, przedmiotu działalności.   Wczesniej należy też pomyśleć o adresie rejestrowym spółki.

Ta metoda wymaga skontaktowania się z nami odpowienio 7-10 dni wcześniej, aby umówić spotkanie w kancelarii notarialnej.

 

Rejestracja spółki zdalnie

Nie chcesz lecieć do Estonii? Dla nas nie ma żadnego problemu.   Nasz doradca podatkowy przygotuje dla Ciebie wzór pełnomocnictwa w j.polskim, które podpiszesz w Polsce w kancelarii notarialnej.  Z treści pełnomocnictwa będzie wynikało jasno, że wyznaczasz estońskiego pełnomocnika do czynności rejestracyjnych spółki.  Pełnomocnictwo będzie miało zawężony zakres czynności oraz ograniczony czas, dzięki czemu Twoje interesy będą w pełni zabezpieczone.

UWAGA!  W przypadku tej metody – estoński notariusz będzie wymagał, aby pełnomocnictwo miało formę aktu notarialnego ( notarial deed ) i należy wykonać tłumaczenie aktu notarialnego przysięgle przynajmniej na j.angielski .  W tym przypadku j.estoński nie będzie wymagany.

Koszty rejestracji spółki w Estonii

 

Na rejestrację społki składa się kilka elementów.   Każda firma estońska musi mieć rzeczywisty adres w Estonii .  Nasza firma posiada wynajęte fizyczne biuro bez żadnych pośredników.  Udostępniamy Państwu adres siedziby w formie wirtualnego biura, do którego zawsze można przyjechać po wcześniejszym umówieniu się na wizytę.

Koszty początkowe

€800/jednorazowo

z kartą e-Residency

Koszty początkowe

€1500/jednorazowo

pełnomocnictwo lub wizyta

Czego potrzebujesz

 • jeśli posiadasz – karta e-Residency – Personal Identification Number
 • potwierdzenie tożsamości – proof of ID – akceptowane dokumenty to paszport lub dowód osobisty
 • potwierdzenie adresu zamieszkania – proof of adress – akceptowane dokumenty to: rachunek za media nie starszy niż 90 dni lub prawo jazdy z adresem zamieszkania
 • nazwa spółki
 • kapitał – 2500 EUR – lecz istnieje możliwość wkładu pozafinansowego – szczegóły po kontakcie z nami
 • przedmiot działalności
 • adres rejestrowy
 • umowa o rejestrację spółki z naszą firmą

Kancelaria podatkowa w Estonii

Polska kancelaria podatkowo-prawna w Estonii.  Jeżeli potrzebujesz opinii prawnej, porady podatkowej lub chcesz zarejestrowac już spółkę i korzystać z przywilejów podatkowych Estonii,  skontaktuj się z nami.